Нас відвідали:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні98
mod_vvisit_counterВчора140
mod_vvisit_counterЦього тижня717
mod_vvisit_counterМинулого тижня1425
mod_vvisit_counterЦього місяця4855
mod_vvisit_counterМинулого місяця4021
mod_vvisit_counterЗа весь час181714
Заходьте до нас:)
Сторінка практичного психолога
PDF Друк e-mail

 
PDF Друк e-mail

 
PDF Друк e-mail

Як привчити малюка до порядку

1.Будьте прикладом для дитини! Це перше і найголовніше правило. Якщо ви намагаєтеся привчити  дитину до порядку, в першу чергу слідкуйте за порядком у своїх речах! ми не маємо права вимагати від дитини те, що самі не виконуємо!

2.Поясніть дитині, для чого потрібне прибирання. Часто діти самі навіть і не здогадуються , навіщо ми, дорослі, виконуємо певні дії. Тому варто закцентувати увагу дитини на чистоті, як на результаті. поясніть, що набагато зручніше пересуватися по кімнаті, коли іграшки на поличках, а не під ногами. Скажіть, що набагато швидше можна відшукати улюблену машинку, якщо вона лежить на своєму місці. Розкажіть, як вам приємно знаходитися в чистій кімнаті. Тоді малюк з більшим ентузіазмом займеться прибиранням!

3.Зробіть прибирання веселою грою. Нам, дорослим, часто буває важко заставити себе зробити прибирання в квартирі! А ми хочемо, щоб дитина з радістю приступила до такого “веселого” завдання… Тому пригадаймо, що гра — це провідна діяльність в дитинстві, і використаймо це! Необхідно перетворити нудне прибирання іграшок в захоплюючий квест “віднайди всі машинки”, “де сховався лев”. Або влаштуйте змагання “хто швидше заповнить корзину”. Ввімкніть веселу музику, переодягніться у чарівників чи перетворіться у роботів і складайте речі в комод так, як робили би це вони!

4.Постійність і послідовність — ваші помічники! Щоб прибирання іграшок, складання речей в шафу, миття своєї кружки після чаю стали звичними справами, про які не потрібно нагадувати, будьте послідовними у цих правилах і вимогах. Якщо з найменшого віку ви будете кожен день демонструвати дитині, як скласти іграшки перед сном, то з часом малюк почне це робити сам. крім того для нього це стане звичкою, своєрідним ритуалом, нормою повсякденного життя.

5.Допоможіть дитині! Почніть разом, або нехай почне дитина, а ви допоможіть закінчити. Не слід одразу вимагати у дитини повної чистоти без вашої допомоги! Таким способом ви лише відіб’єте бажання!

6.Ніколи не використовуйте прибирання в якості покарання. Тоді у дитини сформується ставлення до прибирання як до чогось негативного і неприємного! А тоді вам уже не так просто буде змусити навести порядок.

7.Хваліть і заохочуйте дитину. акцентуйте увагу на стараннях і на чистоті, яка стала у кімнаті.

8.Не перевантажуйте дитину прибиранням! Пам’ятайте, що до певного віку діти не знають поняття “треба”, “мушу”, вони роблять лише те, що цікаво і “хочу”. Тому зважайте на можливості і вміння дитини, на її зацікавленість. Але і не спускайте багато з рук. Пам’ятайте, що все має бути в міру.

Перегляд: на You Tube:

"Мудрі казки тітоньки Сови.-Нечупара

https://youtu.be/ZyYHbMTzjdo

 
PDF Друк e-mail

 
PDF Друк e-mail

Аби не рахувати слоненят

Якщо в дома дошкільник не спить вдень чи робить це не в той час, що і в дитячому садку, проблеми під час тихої години неминучі. Батьки виправдовуються, що змусити дитину спати вдень – неможливо. Це не так. Якщо проявити трохи наполегливості, денний сон налагодиться навіть у дітей, які від нього відвикли.

Навіщо потрібен денний сон

Чимало батьків нехтують денним сном своєї дитини. У них завжди напоготові стандартна відповідь: « А нам педіатр нічого про це не говорив» або « Дитина уже доросла, їй це не потрібно». Тому, у дітей до шести років у тій чи іншій формі розвивається невротичний стан, з’являються  маніпулятивні і істеричні прояви. Тож батьки мають зрозуміти важливу роль денного сну для дитини. Насамперед денний сон потрібен для того,щоб дитина була здоровою!

Добові біоритми сну і неспання визначають усі ритмічні процеси дитячого організму – від річних і багаторічних циклів росту до мікро ритмів, які діють на клітинному рівні і тривають мілісекунди.  Що ж іще відбувається з дитиною, коли дорослі позбавляють її денного сну:

-         підвищена збудливість і втомлюваність;

-         затримка нервово психічного і фізичного розвитку;

-         затримка росту;

-         ослаблення імунітету, схильність до частих ГРВІ та дитячих інфекцій.

Денний сон дає змогу ліпше засвоювати нові знання, зокрема, ті, які дошкільники отримують в дитячому садку. По суті, мозок не спить ні в день, ні в ночі – він просто перемикається зі сприйняття інформації на режим її переробки і засвоєння. Що молодша дитина, то більше вона повинна знати і запам’ятовувати , і відповідно, потребує більше денних «пауз» і довшої тривалості сну.

Цей аргумент дивує батьків. Утім, дошкільник, який не спав удень, зазвичай настільки перезбуджується до вечора, що не може заснути, навіть якщо хоче. У такий спосіб перевантажений денними враженнями і інформацією мозок дитини сигналізує про труднощі з їх переробкою та засвоєнням. Звідси – підвищена тривожність, нічні страхи і кошмари.

Відмова від денного сну - симптом багатьох захворювань, зокрема розладу дефіциту уваги та гіперактивності. Діти, які не сплять вдень, потребують консультації невролога.

Коли дитина спить, її мозок продукує спеціальні захисні білки, завдяки яким нервова система адаптується до підвищених навантажень.

Скільки дитина має спати?

Важливо переконати батьків не змінювати режим сну та неспання дитини у вихідні, під час батьківських відпусток або її тривалої відсутності в садку.

Окрім цього батьки мають пам’ятати: що молодша дитина то більша її потреба у сні.

Режим сну дитини

Вік

Тривалість сну

Кількість періодів денного        сну

За добу ,год

Вдень, год

Перший місяць

19-20

13 - 14

4-11

1-2 місяці

18 -20

12-13

5-6

3-4 місяці

18-19

10 -11

4-5

5 – 6 місяців

16 - 17

8 - 9

4 -5

7 – 9 місяців

15 – 16

7 - 8

4

10 – 12 місяців

14 – 15

5 -6

3

1 – 1,5 року

14 – 14,5

4,5- 5

2

1,5 – 2,5 років

13 – 14

3,5 – 4

1

2,5 – 3,5 років

12,5 – 13

2,5 – 3

1

4 – 6 років

12 – 12,5

2 – 2,5

1

Навіть якщо дитині через певні причини не вдається заснути, перебування у ліжку вдень, все одно іде їй на користь, адже вона у будь – якому разі відпочиває. Головне, щоб дитина, яка не спить, не заважала іншим. Для цього варто заздалегідь обговорити правила: не можеш заснути - полеж тихенько, обійми ведмедика, подивися книжку або порахуй слоненят.

Як створити умови для здорового сну

Денний сон – обов’язків режимний момент, який передбачає Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів, затверджений наказом МОЗ від 24.03.2016 року № 234 ( далі – Санітарний регламент).

Відповідно до Санітарного регламенту розпорядок дня вікових груп має відповідати гігієнічним нормам щодо тривалості сну, занять різними видами діяльності та відпочинку. Так, денний сон організовують:

  • два рази на день загальною тривалістю три з половиною години – для дітей від року до півтора;
  • один раз тривалістю до трьох годин – для дітей віком півтора року і старше.

Аби створити умови для здорового сну дитини, слід дотримуватися вимог, визначених у Санітарному регламенті.

Для дітей важливий денний сон, а для працівників ЗДО – співпраця батьків та педагогічного колективу.

 
«ПочатокПопередня12345678НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 8
Joomla 1.5 free design