Нас відвідали:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні10
mod_vvisit_counterВчора157
mod_vvisit_counterЦього тижня619
mod_vvisit_counterМинулого тижня1053
mod_vvisit_counterЦього місяця1309
mod_vvisit_counterМинулого місяця3469
mod_vvisit_counterЗа весь час156772
Заходьте до нас:)
PDF Друк e-mail

Спорт для дошкільників

Заняття спортом корисні не лише для того щоб бути сильним, бадьорим, витривалим і гнучким – спорт загартовує характер, виховукє впевненість в собі, дисциплінованість, цілеспрямованість та вміння поступово досягати поставлених цілей.

 

 

Однак слід пам'ятати, що на відміну від занять фізичною культурою, інтенсивні тренування можуть зашкодити здоров'ю дитини. Це пов'язано із тим, що у фізкультури і спорту різна мета. Якщо фізкультурою займаються для зміцнення здоров'я, то спортом – окрім того, і для отримання якнайвищого результату у змаганнях. Тому й навантаження як фізичні, так і психічні будуть максимальними.

Заняття певними видами спорту, зокрема командними можуть призвести до травмування. Так, футбол, баскетбол, різні види єдиноборств, окрім пошкоджень гомілковостопного й колінного суглобів, різних травм від ударів, мікротравм хребта, рук і ніг, можуть провокувати розвиток серцево-судинних захворювань. Такі індивідуальні особливості дитини, як брак кальцію, хронічні захворювання, виключають заняття видами спорту, де великий ризик отримати травму кісток. Тож батькам ліпше відмовитися і від секції боротьби або футболу на користь плавання або легкої атлетики.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Якщо хлопчик невисокий, ліпше віддати його на волейбол, де використовують спеціальні вправи, завдяки яким дитина трохи витягнеться. Плавання також сприяє росту дитини. Коли дитину спрямовують на плавання, враховують діагноз невропатолога: чи немає синдрому порушення руху або підвищення нервово-рефлекторної збудливості. Обираючи спортивну секцію для дитини, слід максимально врахувати стан її здоров'я, характер та уподобання . Дитина має отримувати задоволення від занять спортом — лише тоді вони будуть максимально корисними. Часто батьки запитують, з якого віку дитині ліпше починати займатися спортом. Тому варто пам'ятати, що для занять спортом є певні рекомендації:

Вид спорту

Вік, років

Плавання(з батьками), спортивні танці, дитячий фітнес, ушу

з 3-х

Боротьба, фігурне катання, лижний спорт

з 4 - 5

Футбол, художня гімнастика, плавання (без батьків), хокей, теніс

з 6

велоспорт, аеробіка, синхронне плавання, спорт, гімнастика (дівчата)

з 7

волейбол, баскетбол, спортивна гімнастика (хлопці)

з 8

біатлон, сноуборд, регбі

з 9

легка атлетика, фехтування, кінний спорт

з 10

бокс

з 12-13

Якщо дитина займається спортом, то для її нормального росту та розвитку велике значення має забезпечення її організму необхідною кількістю вітамінів, мікро- та мікроелементів.

Не варто ризикувати, якщо у дитини є порушення серцево-судинної системи, зокрема миготлива аритмія й шуми. У цьому випадку спорт протипоказаний. Також небезпечно йти в спорт із хронічними захворюваннями органів дихання й травлення. Якщо дитина має такі захворювання, їй ліпше займатися лікувальною фізичною культурою. Інакше підвищені навантаження можуть спричинити по­гіршення стану здоров’я. На другому місці за рівнем небезпеки— захворювання хребта. Якщо у дитині сколіоз І ступеня, а також є інші захворювання хребта, то їй не рекомендовано заняття единоборствами й асиметричними видами спорту (теніс). Порушення зору можуть бути протипоказанням до занять боксом, боротьбою, стрибками у воду. Однак якщо у дитини немає міопії високого ступеня та ускладнень на очному дні,

то можна займатися художньою гімнастикою, волейболом, баскетболом, фігурним катанням, кінним спортом, тенісом і плаванням.

Якщо дитина має такі захворюван­ня, їй ліпше займатися лікувальною фі­зичною культурою. Інакше підвищені навантаження можуть спричинити по­гіршення стану здоров'я.

На другому місці за рівнем небезпе­ки — захворювання хребта. Якщо у дити­ні сколіоз І ступеня, а також є інші захво­рювання хребта, то їй не рекомендовано заняття єдиноборствами й асиметрични­ми видами спорту, зокрема тенісом.

Порушення зору можуть бути протипоказанням до бага­тьох видів спорту, зокрема до занять боксом, боротьбою, стрибка­ми у воду. Однак якщо у дитини немає міопії високого ступеня та ускладнень на очному дні, то можна займатися художньою гімнасти­кою, волейболом, баскетболом, фігурним катанням, кінним спортом, тенісом і плаванням — в окулярах або без них.

У всіх видів спорту є свої особливості — позитивні та негативні. Якщо батьки вирішили віддати дитину до спортивної секції, їм вар­то їх знати та врахувати. Отже, розглянемо певні особливості деяких видів спорту.

Заняття художньою та спортивною гімнастикою, спортив­ними танцями розвивають гнучкість і пластичність, поліпшу­ють координацію рухів, формують привабливу фігуру, сприяють профілактиці захворювань верхніх дихальних шляхів, тренують центр рівноваги. Також ці види спорту усувають скутість м'язів. До того ж усі види спорту, пов'язані з музикою, добре впливають на нервову систему, зокрема спортивні танці мають позитивний вплив на дітей з неврозами.

Протипоказань до спортивної гімнастики практично немає. Чи зможе дитина займатися цим видом спорту, визначають у проце­сі тренувань. Художня гімнастика — досить важкий та інтенсивний вид спорту. Протипоказані ці види спорту при сильній короткозо­рості, сколіозі й захворюваннях серцево-судинної системи. Оскільки для художньої та спортивної гімнастики, спортивних танців прита­манна сувора дієта, не варто займатися ними дітям з порушеннями шлунково-кишкового тракту.

Художня та спортивна гімнастика та споривні танці можуть при­звести до міжхребцевих гриж, остеохондрозів, переломів кінцівок, розтягування з’язок.

Під час занять будь-яким видом боротьби можуть виникнути переломи кінцівок, носа, струси головного мозку. У боксі небезпеч­ні мікроструси головного мозку, які поступово накопичуються. Вони спричиняють порушення пам’яті, концентрації уваги, у майбутньо­му — підвищення артеріального тиску, постійний головний біль. За­звичай на тренуваннях і змаганнях виникають розтягнення м'язів

і вивихи суглобів. Також можливий не­симетричний розвиток м'язів спини й проблеми з поставою.

Східні єдиноборства ефективно змі­цнюють дитячий організм, сприяють розвитку просторового мислення. Осо­бливо корисні для гіперактивних ді­тей, а також для невпевнених у собі, оскільки сприяють підвищенню само­оцінки.

Протипоказаннями до занять мо­жуть бути сильна короткозорість, не­стійка психіка, нервові захворювання, дефекти хрящової тканини. Боротьбою забороняють займатися дітям, у яких є заїкання, енцефалопатія, енурез.

Під час занять з баскетболу вдосконалюється робота зорово­го, рухового й вестибулярного аналізаторів, підвищуються функціо­нальні можливості дихальної та серцево-судинної систем, поліпшу­ється координація рухів, але для успішної гри дитині необхідно мати зріст вище середнього. У волейболі розвиваються швидкість і точ­ність реакцій, спритність, окомір, поліпшується постава.

Заняття футболом і баскетболом можуть відвідувати діти з пев­ними хворобами серця, цукровим діабетом, але при цьому наванта­ження потрібно зменшити до 50-60% від загальної норми. Проти­показаннями до футболу є плоскостопість та сколіоз. Початківцям у футболі слід берегти суглоби. Через постійні великі навантаження на опорно-руховий апарат у дітей можуть виникнути розтягнення зв'язок, вивихи і навіть переломи як нижніх, так і верхніх кінцівок.

У хокеї діти піддаються численним небезпекам — від невдалого падіння на лід до удару шайбою в обличчя. Однак, окрім елементар­ної безпеки, потрібно враховувати й обсяг фізичних навантажень. Надмірні тренування можуть збити закладену природою програму зростання організму, призвести до асиметричного розвитку фігури або до проблем із зором.

Плавання — корисний вид спорту, оскільки розвиває м’язи спи­ни, кінцівок, плечового поясу, тренує дихальні шляхи. Особливо ко­рисний цей вид спорту за проблем із хребтом (сколіоз, кіфоз, ос­теохондроз), ожиріння. Важливо, що заняття цим видом спорту не спричиняють навантажень на хребет. рекомендують при комп­ресійних переломах хребта як метод реабілітації. Однак у разі шкір­них хвороб, виразкової хвороби шлунка й бронхіальної астми з час­тими нападами заняття плаванням варто обмежити. Обережно слід займатися плаванням дітям зі слабким зором, нирковими хворобами. Водночас плавання може провокувати дистрофію міокарда, різні хво­роби лор-органів і шкіри, а у дівчат — гінекологічні захворювання.

Важка атлетика — це надмірне навантаження на хребет і сугло­би, що може призвести до порушень розвитку опорно-рухового апарату.

На заняттях важкою атлетикою мало уваги приділяють розвитку  серцевого м’яза. Тому із часом наслідком може бути добре розвинена : мускулатура та слабко розвинене серце.

Під час занять легкою атлетикою дуже часто виникають розтягнення і вивихи, ризик розвитку плоскостопості, посилене навантаження на суглоби. Проте навряд інший вид спорту дає змогу так гармонійно розвивати організм: м'язи ніг, плечового поясу, преса. Також має оздоровлювальний ефект практично за будь-яких хронічних захворювань у стадії ремісії. Заняття легкою атлетикою протипоказані ослабленим дітям, дітям з астмою, запальними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, хворобами очей.

Не варто віддавати дитину віком до семи років у великий теніс, адже є ризик одностороннього розвитку статури. Наслідками занять тенісом можуть стати вивихи плеча, запалення надкісниці і ліктьо­вого суглоба. Водночас теніс розвиває спритність, швидкість реакції,поліпшує роботу дихальної системи, вдосконалює координацію рухів. Протипоказаннями до цього виду спорту є остеохондроз, короткозорість і виразкова хвороба шлунка. Перед тим як віддати дитину у великий теніс необхідно проконсультуватися у ревматолога.

Добре, якщо батьки займаються фізичною культурою : або спортом разом із дітьми. Адже так вони самі контролюють  та спрямовують дитину. Узимку можна організувати спільне катання на лижах, ковзанах, улітку — пограти у волейбол, баскетбол, бадмінтон тощо. Можна влаштувати спільну велосипедну прогулянку, А ранкову зарядку можна робити кожен день у будь-яку пору року. Усе це сприяє повноцінному фізичному розвитку дітей та зміцнює стосунки в сім'ї.

  Joomla 1.5 free design