Фізкультура для дошкільнят PDF Друк e-mail

Фізична культура та спорт не лише сприяють гармонійному фізичному розвитку, а й формують здоровий спосіб життя. Тому не дивно, що більшість батьків усвідомлює важливість занять фізичною культурою або спортом для своєї дитини. Однак як зробити правильний вибір? Тут варто пам’ятати , що кожна дитина – індивідуальність, слід максимально враховувати її стан здоров’я, характер, уподобання. Дитина має отримувати від занять задоволення, лише тоді вони будуть максимально корисними.

Фізкультура для дошкільників

Регулярнее виконання нескладних фізичних вправ з дітьми сприяє:

• загартуванню організму та підвищенню його опірності  шкідливим впливам довкілля;
  • своєчасному розвитку всіх систем організму;
  • підвищенню функціональних та компенсаторних можливостей організму;
  • формуванню правильної постави;
  • підвищенню фізичної та розумової працездатності.

Завдяки заняттям  з фізичної культури у дітей зміцнюється м'язова та кісткова системи, поліпшується орбмін речовин. Під час вправ ритмічні та глибокі дихальні рухи сприяють покращенню кровообігу, що дуже важливо для серцевої діяльності.

Окрім того, активність під час таких занять сприяє розвитку фізичних якостей дитини, зокрема:

• спритності
  • сили
  • гнучкості
  • швидкості
  • загальної витривалості

Важливий аспект формування фізичної культури дитини  - заняття вдома з батьками(наприклад ранкова гімнастика чи оздоровчий біг)

Найкращий варіант починати привчати  дітей до фізкультури з 2-3 років за допомогою ранкової гімнастики, що сприяє:

• поглибленню дихання
  • поліпшенню кровообігу
  • розвитку всіх групп м'язів
  • пробудженню нервової системи після сну

У дошкільному віці діти імпульсивні, легко збуджуються та втомлюються, тому ранкова гімнастика має включати 4 – 5 вправ. Кожну вправу треба повторювати 5-6 разів. Із віком кількість вправ та їх  повторень поступово збільшують відповідно до 6-8 вправ та 8-10 повторень. Усі вправи мають показувати батьки і робити їх разом з дітьми.

Починати можна з найпростішого – попросити дитини походити як ведмідь(перевальцем), як собачка(на пальчиках), пострибати, наслідуючи жабку або зайчика.

Тривалість ранкової гімнастики для дітей:

• раннього віку – 4-5 хв
  • молодшого  дошкільного віку – 6-9 хв
  • старшого дошкільного віку –8-12 хв

Лише регулярні заняття ранковою гімнастикою здатні помітно оздоровити дитячий організм. Ранкову гімнастику можна завершувати водними процедурами чи обтиранням.

Що ж до оєждоровчого бігу , то він – надійний спосіб розвивати серцево –судинну систему дитини. Як правило діти до 3 років бігти підтюпцем не можуть, тому змушувати їх до цього не слід. Вже з 4 років дитину можна братии з собою на пробіжку. Не слід гнатися за швидкісю, адже це оздоровчий біг.